sie 23 2021
Panowie z brodą

Światowy Dzień Brody

Światowy Dzień Brody 4 września 2021 r.

Przez wieki broda była atrybutem męskości. Co prawda przechodziła przez różne mody i postrzeganie. Raz był to element elegancji i wysokiej pozycji społecznej a kiedy indziej wręcz przeciwnie. Identyfikowana była z najgorszymi cechami ludzkimi.

Dzisiaj, bujny zarost stał się bardzo modny i doceniany zarówno przez mężczyn jak i kobiety.

sie  23  2021
Więcej
sie 08 2021

Pochodne konopi

Pochodne konopi są coraz bardziej modne.

Zarówno w medycynie jak i kosmetyce.

Kannabinoidy

Używane w lecznictwie i profilaktyce różnorodnych schorzeń, w odróżnieniu od THC (tetrahydrocannabinol) nie są psychoaktywne.

Czym są kannabinoidy?

Są to związki chemiczne naturalnie występujące w roślinach konopi. Pierwsze odkryte w latach sześćdziesiątych w Izraelu a dzisiaj znamy już ponad 110 odmian.

 

sie  08  2021
Więcej
lip 24 2021
Przyjaźń

Międzynarodowy Dzień Przyjaźni – 30 lipca 2021

Święto to, nie od razu stało się popularne.

Zaczęło się w latach 30 XX wieku. Amerykańskie firmy produkujące kartki okolicznościowe w ramach marketingowych działań postanowiły promować Święto Przyjaźni. Każdy pretekst jest dobry, aby zwiększyć sprzedaż. Bez większego sukcesu.

 

lip  24  2021
Więcej
lip 11 2021
Pielęgnacja wzmacniająca włosy MonRin

Głowę możesz stracić, włosy niekoniecznie

Czy włosy się starzeją?

Przerzedzanie się, ścieńczenie włosów z wiekiem to niestety naturalny efekt starzenia się organizmu. Nie tylko mieszki włosowe produkują gorszej jakości włosy, ale systematycznie zmniejsza się ich ilość. Do tego zmiany hormonalne, niewłaściwa dieta, zanieczyszczenie powietrza, przebyte choroby, leki, niehigieniczny tryb życia, stres… to wszystko sprawia, że włosy się osłabiają.

Profilaktyka

Dlatego też warto jak najwcześniej zacząć poddawać się zabiegom przeciwstarzeniowym (anty-aging) również na włosy. Tyle tyko, że przeprowadzamy je nie na włosach, które są tworem martwym, tak jak i paznokcie, ale na skórze głowy i mieszkach włosowych.

lip  11  2021
Więcej
cze 27 2021
Jak chronić włosy przed promieniami UV

Chroń włosy przed słońcem!

Po okresie zimowym i mało słonecznej wiośnie okraszonej ograniczeniami związanymi z pandemią bardzo jesteśmy spragnieni odpoczynku, relaksu i pięknej pogody.

I słońce nareszcie do nas doszło.

Niezbędne dla naszego zdrowia fizycznego jak i psychicznego niesie ze sobą pewne zagrożenia. Tak długo wyczekiwane, idziemy na całość i wystawiamy się na nie aby poprawić swoje samopoczucie. O ile pamiętamy o ochronie skóry, zwłaszcza twarzy to o głowie już niekoniecznie.

 

cze  27  2021
Więcej