Chroń włosy przed słońcem!

cze 27 2021
Jak chronić włosy przed promieniami UV

 Działanie promieni UV na włosy.

Słoneczne promienie UV rozchylają łuski i niszczą korę włosów. Wysusza włosy i powoduje łamliwość. Rozjaśnia włosy zarówno te z naturalnym kolorem jak i farbowane. Najbardziej narażone są włosy już zniszczone, wysokoporowate. Ryzyko większe dla włosów jasnych niż ciemnych.

Szkody potęgują kąpiele, zwłaszcza gdy suszymy włosy na słońcu. Krople wody skraplające się na powierzchni włosów działają jak soczewki potęgując niszczącą siłę promieni UV.

Skóra głowy a słońce.

Promienie UV nie tylko niszczą włosy, oddziaływają również na skórę głowy. Gdy mamy szczęcie być w posiadaniu bujnej czupryny, to ona nas chroni, ale przy przerzedzeniu czy wręcz łysieniu, Panowie, zwłaszcza Wy powinniście uważać, musimy sami zapewnić skórze głowy odpowiedni komfort.

Jak się chronić przed negatywnym działaniem słońca?

Używaj preparatów na włosy typu mgiełki, spraye z filtrami przeciwsłonecznymi. Są lekkie, łatwe w użyciu i nie obciążają włosów. Należy je stosować nie tylko na plaży, ale też w mieście.

Zakrywaj włosy kapeluszami, chustkami czy innymi nakryciami głowy.

Panom bez włosów proponuję krem do twarzy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Pamiętajcie, że głowa to nasz najwyższy punkt ciała i to ona jest najbardziej narażona na kontakt ze słońcem.

Pielęgnacja włosów latem.

Pobyt na plaży czy kąpiel w basenie wymusza częstsze mycie głowy. Dobór szamponu jest bardzo ważny, do częstego stosowania o delikatnym podłożu myjącym. Bez SLES czy SLS. I koniecznie używaj odżywki czy maski. 

Polecam kosmetyki marki TricoBotanica.

cze  27