Po co włosom peeling?

maj18
Czy udało nam się dobrze oczyścić skórę głowy?

Peeling do skóry głowy

Mycie głowy kojarzy nam się głównie z myciem włosów. A to błąd. Myjemy przede wszystkim skórę głowy. Bo przecież kondycja włosów w dużym stopniu zależy właśnie od stanu skóry.

 

Podstawą pielęgnacji każdej skóry jest jej oczyszczanie. Tak jak żel czy mydło, szampon nie oczyści głęboko skóry.

 

Pozostałości po stylizacji, zalegający łój czy zrogowaciała, łuszcząca się warstwa naskórka bardzo osłabia mieszki włosowe. W konsekwencji nowe włosy rosną gorszej jakości a ich żywot jest znacznie krótszy.

Peeling enzymatyczny czy mechaniczny ?

Aktualnie na rynku są dostępne zarówno peelingi enzymatyczne (chemiczne) pod różnymi nazwami: krem oczyszczający, lotion oczyszczający, płyn oczyszczający, tonik oczyszczający, jak i mechaniczne.

 

Tych ostatnich nie polecam do domowej pielęgnacji. Bez umiejętności zastosowania odpowiedniego masażu możemy łatwo uszkodzić łuskę włosa. Dodatkowo nie nadają się do tłustej, zwłaszcza łojotokowej skórze.

Jak często stosować peeling ?

Natomiast peelingi enzymatyczne  są łatwe do użycia a aplikacja prosta.  Częstotliwość stosowania zależy od samego preparatu (patrz na wytyczne producenta) i stanu skóry głowy.  Po peelingu, składniki odżywcze zawarte w kosmetykach łatwiej się wchłaniają i dodatkowo włosy stają się łatwiejsze do stylizacji a fryzura dłużej się trzyma.

 

Polecam stosowanie peelingów enzymatycznych dla każdego rodzaju skóry głowy.

Ewa Cognac - trycholog

maj  18