Farbowanie włosów przestało już być domeną kobiet.

sie18
Farbowanie włosów przestało już być domeną kobiet.

Dobór koloru to podstawa. Pamiętamy widok starszych mężczyzn,  z nienaturalnym, ciemnym kolorem włosów. Chcąc odmłodzić swój wygląd używali ogólnie dostępnych farb. O ile kobiety nie kryją się z faktem używania farb, to mężczyźni raczej chcą zakamuflować pojawiającą się siwiznę.

 

Po pierwsze trzeba dobrze dobrać kolor, który będzie idealnie komponował się z kolorem oczu oraz karnacją. Odcień nie może zbytnio różnić się od naturalnej barwy włosów chyba że idziemy na całość, jak Michał Wiśniewski.

 

Dla mężczyzn idealnym rozwiązaniem są odsiwiacze z niewielkim efektem koloryzującym.  Polega na aplikacji specjalnych preparatów z melaniną. W reakcji z tlenem melanina powoduje odzyskanie pigmentu, zbliżonego do naturalnego koloru włosów. Zmiana koloru nie jest drastyczna, ponieważ barwnik utlenia się stopniowo. Takie maskowanie daje efekt lekkiego przybrudzenia siwizny pigmentem, co wygląda bardziej naturalnie niż tradycyjne farbowanie.

 

Polecamy specjalnie opracowane dla mężczyzn farby, szampony koloryzujące, żele do odsiwiania zarówno do włosów jak i zarostu: Just for Men

sie  18