Nareszcie dotarło do nas słońce !

sie12
Nareszcie dotarło do nas słońce !

Słońce, tak niezbędne dla naszego zdrowia fizycznego jak i psychicznego niesie ze sobą pewne zagrożenia.  Tak długo wyczekiwane, idziemy na całość i wystawiamy się na nie aby poprawić swoje samopoczucie. O ile pamiętamy o ochronie skóry, zwłaszcza twarzy to o skórze głowy i włosach już nie koniecznie.

 

A przecież promienie UV nie tylko niszczą włosy, oddziaływają również na skórę głowy. Gdy mamy szczęcie być w posiadaniu bujnej czupryny, to ona nas chroni, ale przy przerzedzeniu czy wręcz łysieniu, Panowie, zwłaszcza Wy powinniście uważać, musimy sami zapewnić skórze głowy odpowiedni komfort.

 

Do tego świetnie nadają się różnego rodzaju kapelusze, kaszkiety czy chustki. Tyle tylko, że trudno się w nich kąpać. Proszę więc zadbać o biedną skórę głowy stosując odpowiednie preparaty do włosów, ochronią też skórę.

 

Panom bez włosów proponuję krem do twarzy z wysokim filtrem przeciwsłonecznym, który warto nałożyć na skórę w celu zachowania pełnej ochrony skóry głowy.

Pamiętajcie, że głowa to nasz najwyższy punkt ciała i to ona jest najbardziej narażona na kontakt ze słońcem.

Dodatkowo, w okresie wakacyjnym, częściej myjemy głowę i słusznie. Piasek z plaży, słona morska woda, wzmożona potliwość to wszystko skutkuje większym zanieczyszczeniem zarówno włosów jak i skóry głowy. Zwiększając częstotliwość mycia ważne aby wybierać szampon o delikatnych substancjach myjących. Taki bez sodium laryl sulfate czy sodium laureth sulfate. Polecamy np. Szampon relaksujący marki MonRin 

Warto też, oprócz mycia, oczyszczać skórę głowy np. Lotionem oczyszczajacym, który pełni funkcję pilingu skóry głowy.

sie  12