Jak przygotować stopy na nadejście wiosny?

lut24

Skóra naszych stóp narażona jest na wiele nieprzyjemności. To na nich spoczywa przecież ciężar całego ciała. W przeciwieństwie do dłoni, stopy nie mają stałego dostępu do świeżego powietrza. Opatulamy je skarpetkami bądź rajstopami, a dodatkowo jeszcze, często ciężkimi, butami. Dlatego też często trudno jest im oddychać. Nic więc dziwnego, że po każdej zimie skóra stóp nie wygląda tak olśniewająco, jakbyśmy sobie tego życzyły. Na szczęście istnieją sposoby na to, aby nasze stopy już na wiosnę były gładkie i zadbane.

Krok pierwszy: wygładzenie

Jeżeli skóra Twoich stóp jest przesuszona, w efekcie będzie pękać oraz łuszczyć się. Na jej powierzchni mogą tworzyć się nieestetyczne zgrubienia. Problemy te odczuwalne są szczególnie zimą, gdy okazje do wietrzenia stóp mamy jedynie w domu. Dlatego też po zimie każdym stopom przyda się regenerująca kuracja. Pierwszym jej etapem jest wykonanie peelingu. W tym celu przygotuj ciepłą kąpiel stóp, aby zmiękczyć ich skórę. Zabieg wykonuj przy pomocy domowej mieszanki lub któregoś z profesjonalnych peelingów do stóp. Skórę stóp masuj miksturą, zawierającą wyczuwalne drobinki, najwięcej czasu poświęcając tym partiom, w których skóra wydaje się najgrubsza. Całą procedurę powtarzaj raz lub dwa razy w tygodniu.

Krok drugi: nawilżenie

Po dobrze przeprowadzonym zabiegu peelingu, skórę stóp należy odpowiednio nawilżyć. Tłuste kremy mogą na długo pozostawiać lepki film, dlatego lepiej jest sięgać po profesjonalne preparaty do pielęgnacji stóp. Dobrym wyborem będzie specjalistyczny krem w piance bądź pianka do stóp. Wchłaniają się one dużo szybciej niż tradycyjne kremy, ich konsystencja jest bowiem dużo lżejsza. Można stosować je do każdego rodzaju skóry. Bezpośrednio po użyciu pianki, na stopy można założyć skarpetki. Najważniejszą zaletą pianek jest fakt, że dzięki nim stopy są nie tylko dobrze nawilżone, lecz także suche. Podaruj zatem swoim stopom taki krem w piance, a ich skóra z pewnością będzie Ci wdzięczna.

Wizyta u specjalisty

Jeżeli regularnie pielęgnujesz swoje stopy, ale nie zauważasz żadnych pozytywnych efektów tych zabiegów, rozważ wizytę u podologa. To specjalista w dziedzinie zdrowia stóp. Pomoże Ci uporać się z wieloma problemami, w tym między innymi z grzybicą, modzelami czy powracającymi odciskami. Po dokładnym obejrzeniu stóp postawi diagnozę, na podstawie której wdroży odpowiednie leczenie. Doradzi, w jaki sposób powinnaś dbać o swoje stopy tak, aby cieszyć się gładką i miękką skórą. Jeżeli zatem chcesz, aby już na wiosnę Twoje stopy były zadbane, jak najszybciej zaplanuj tę wizytę.

lut  24