Łuszczyca - codzienna pielęgnacja skóry

lut12

Łuszczyca uznawana jest za jedną z najbardziej uciążliwych chorób skóry. Niestety, do dziś nie udało wyjaśnić się, jakie mechanizmy nią rządzą. Jak powinna wyglądać prawidłowa pielęgnacja skóry osoby borykającej się z tą przykrą dolegliwością?

 

Skóra z łuszczycą wymaga specjalistycznej opieki. Codzienna higiena zapewniać powinna odpowiednie nawilżanie przesuszonej skóry i ułatwiać złuszczanie zrogowaciałego naskórka. Wybierając preparaty do kąpieli, szczególną uwagę zwrócić należy na te, które w swoim składzie zawierają kwas mlekowy, mocznik, parafinę oraz oleje roślinne. Godne polecenia są także preparaty z ichtiolem, który skutecznie łagodzi uczucie swędzenia i ogranicza stan zapalny w skórze.

 

W celu ułatwienia usuwania zrogowaciałego naskórka, na kilka godzin przed planowaną kąpielą zastosować można preparaty keratolityczne bogate w kwas salicylowy, który, rozluźniając połączenia pomiędzy komórkami, ułatwi odpadanie łuski.

 

W celu utrwalenia nawilżenia skóry po kąpieli zastosować można balsam lub krem z mocznikiem w stężeniu 5-10%.

 

Bogaty wybór wysokiej jakości preparatów przeznaczonych do codziennej pielęgnacji skóry z łuszczą znaleźć można w ofercie marki BLUE CAP. Dostępne są tutaj między innymi:

  • Żel pod prysznic - normalizuje, nawilża i łagodzi przesuszoną, łuszczącą się skórę. Zawarte w nim delikatne substancje myjące skutecznie oczyszczają skórę bez podrażniania. Preparat jest także bogaty w składniki nawilżające oraz lipidowe, które przywracają skórze równowagę i odpowiednie nawilżenie. Znajdziemy tu także ceramidy, które przyspieszają prawidłową regenerację naskórka oraz związki cynku o właściwościach przeciwbakteryjnych.
  • Krem - zawarte w kremie składniki zostały poddane „aktywacji molekularnej”, dzięki czemu zwiększeniu uległa ich siła łagodzenia świądu oraz redukcji złuszczania naskórka. Preparat ten skutecznie przywraca równowagę odwodnionej skórze, czyniąc ją elastyczną, miękką oraz delikatną w dotyku.
lut  12