Słońce w sprayu

paź04
Witamina D w sprayu

Słońce w sprayu

Nasze organizmy potrafią samodzielnie budować witaminę D, jednak potrzebują do tego pomocy… słońca. Już po kilkunastu minutach przebywania w kąpieli słonecznej w  tak zwanej syntezie skórnej powstaje wystarczająca na cały dzień dawka tej witaminy. Oczywiście pod warunkiem, że pozwoliliśmy ciału aby dotarły do skóry promienie słońca. Przebywanie w cieniu, czy nakładanie warstw filtrów przeciwsłonecznych skutecznie ograniczają powstawanie witaminy D w ciele.

a

Niestety, w naszym klimacie od października do marca, a nawet kwietnia, jest zbyt mało słońca, aby wystarczyło ciału do wytworzenia dostatecznej ilości tej witaminy. A gdy jej brakuje, pogarsza się możliwość budowy i odbudowy kości. Wystarczająca dla organizmu ilość witaminy D umożliwia prawidłowa gospodarkę wapniowo-fosforową.

a

Mamy także mało czasu na spacery, pracę na powietrzu – nie wszyscy mamy ogródki i działki – a zmęczeni po pracy w zamkniętych przed słońcem pomieszczeniach, wypoczywamy w domu przed telewizorem. Jedyna rada to dostarczenie organizmowi gotowej, odpowiedniej ilości tej witaminy.

a

Najlepiej stosować spray podający witaminę D rano, aby organizm dostał dodatkową dawkę energii, aby dobrze zacząć dzień. Ta nowoczesna forma podawania witaminy jest bardzo wygodna w użyciu, odpowiednia dla wegetarian, osób na diecie bezglutenowej, z celiaklią i diabetyków.  Łatwo przyswajalna przez sposób podawania – pod język w jamie ustnej i dzięki procesowi przygotowania w formie mikro- emulsyfikacji.

 

paź  04