Srebro w służbie medycyny.

mar 22 2022
srebro leczy

Srebro – element dekoracyjny czy użyteczny lek?

Srebro znane jest przede wszystkim jako element jubilerski. Pierścionki, bransolety czy wisiorki.

Stosowane też było do produkcji zastawy stołowej używanej w co bogatszych domach. Okazuje się, że nie tylko w celach estetycznych. Już w XIV wieku, podczas pandemii dżumy, co bogatsi rodzice, w ramach profilaktyki, podawali swoim dzieciom srebrne łyżeczki do ssania.

Leczenie srebrem

Ale uzdrowicielskie działania srebra znane było od dużo dawniej. Już w starożytności, w Egipcie, Grecji, Persji i dalej na wschód Azji, stosowano srebro w celach bakteriobójczych.

W medycynie ajurwedyjskiej srebro w postaci proszku czy koloidu było używane do leczenia różnego rodzaju stanów zapalnych.

W czasach nam bliższych, jeszcze w XVIII wieku, srebro było traktowane jako naturalny antybiotyk. Np. folia pokryta srebrem była używana jako opatrunki pooperacyjne w celu uniknięcia zakażeń czy infekcji.

Srebro stosowano w leczeniu trądziku, chorób wenerycznych, brodawek czy wrzodów.

Srebro a antybiotyk

Z wynalezieniem antybiotyków, tańszych i prostszych w produkcji, srebro zostało odstawione do lamusa. Niestety, nadużywanie antybiotyków spowodowało antybiotykoodporność na niektóre szczepy bakterii. Spowodowało to powrót do badań nad skutecznością srebra w leczeniu.

Nowoczesna technologia.

Dzisiaj potrafimy wyprodukować wysokiej jakości srebro koloidalne, które okazało się silnym, naturalnym antybiotykiem o szerokim spektrum działania. Kolokwialnie mówiąc, zbija bakterie, grzyby czy wirusy poprzez blokowanie im oddychania.

Nanosrebro

Jak widać, srebro ma swoje miejsce w medycynie. Dzięki nanotechnologii możliwości lecznicze srebra bardzo się powiększyły.

Srebro koloidalne przeznaczone jest do użytku zewnętrznego, najczęściej w okulistyce do leczenia bakteryjnego zapalenia spojówek.

Jego właściwości antybakteryjne, antywirusowe i przeciwgrzybiczne zostały potwierdzone naukowo. W postaci nanocząsteczek skuteczność srebra jest znacząco większa, zwłaszcza do zwalczania drobnoustrojów, tym bardziej że stają się coraz bardziej odporne na antybiotyki, chemioterapeutyki i jony metali.

Nanosrebro w dobie pandemii coronawirusa.

W postaci spray’u, nanosrebro srebro koloidalne świetnie się sprawdza jako preparat odkażający. Jest skuteczny a często stosowany na skórę, w odróżnieniu od żeli czy innych płynów antybakteryjnych na bazie alkoholu, nie wysusza i nie podrażnia.

Wypróbujcie DERMFACTOR Ag NANO SILVER. Będziecie zachwyceni.

mar  22